اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک، از انواع جراحی زیبایی است که به متقاضی این جراحی، کمک شایانی می‌کند و باعث می‌شود فرد از زیبایی بیشتری در آن واحد چشمی که اصطلاحاً آی یونیت نامیده می‌شود و اطراف چشم، برخوردار شود و در واقع موجب زیبایی مید فیس یا همان بخش میانی صورت می‌شود.

رفع ایرادات پلک بالا

چشم دو پلک بالا و پایین دارد که هر کدام در نوع خود ممکن است دچار تغییراتی بشوند که چهر‌ی فرد را پیر نشان بدهند یا نمای نازیبایی را در چشمهای فرد به وجود آورند. مثلاً از متداول‌ترین اتفاقاتی که ممکن است برای فرد بیافتد افتادگی پلک بالاست که بنابر دلایل متعددی ایجاد می‌شود. این عارضه می‌تواند باعث نازیبایی چشم و چهره بشود و گاهی منجر به کوچک شدن چشم فرد شود. بعضی مواقع افتادگی شدت می‌یابد و حتی دید فرد را کاهش می‌دهد و برخی اوقات هم افتادگی پلک لبه‌های مژه‌های چشم را می‌گیرد که باز هم تولید نازیبایی می‌کند. برای اصلاح تمام این موارد می توان از جراحی بلفاروپلاستی کمک گرفت.

رفع ایرادات پلک پایین

افتادگی، پف و چین و چروکهای پلک پایین هم از موارد متداولی هستند که برای پلک پایین اتفاق می‌افتند و برای درمان این موارد هم می‌توان از بلفاروپلاستی استفاده کرد. یکی از دلایل تورم زیر چشم‌ها چربی است که می‌توان این چربی اضافه‌ را خارج کرد.

روش انجام بلفاروپلاستی

اگر شرایط بیمار مساعد باشد، می‌توان جراحی را در مطب انجام داد. این جراحی با بی‌حسی موضعی و کاملاً بدون درد با کنترل دقیق شرایط بیمار انجام می‌شود و نتایج خوبی به دنبال دارد. مدت زمان مورد نیاز برای این جراحی نهایت ۳۰ دقیقه برای هر پلک تخمین زده می‌شود یعنی جراح در عرض یک ساعت پلک بالای فرد را در دو طرف جراحی می‌کند و به او چشمانی زیبا هدیه می‌دهد. جهت انجام این جراحی روی پلک بالا برشی ایجاد می‌شود که از این طریق چربی و پوست اضافه حذف شده و عضلات چشم در موقعیت مناسبی قرار می‌گیرند. در نهایت برشها را بخیه می‌زنند و این بخیه‌ها بسیار ظریف هستند تا حداقل جای زخم و اسکار را در صورت بیمار باقی بگذارند.

خیلی از افراد برایشان این سؤال پیش می‌آید که جای زخم ناشی از بلفاروپلاستی باقی می‌ماند یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که برش‌های این جراحی به نحوی طراحی می‌‌شوند که در چین پشت پلک بیفتند و در نتیجه اگر اسکار ناچیزی هم از این عمل باقی بماند در چین قرار می‌گیرد و دیده نمی‌شود. اغلب به دلیل ظرافتی که حین جراحی به کار می‌رود، جای زخم‌های بلفاروپلاستی باقی نمی‌ماند. یکی از روشهای بسیار مناسب برای این عمل استفاده از چاقوی لیزر CO2 است که برش دقیقتر و ظریفتری ایجاد می‌کند و در نتیجه جای زخم بسیار کمتری را بر جای می‌گذارد.

عوارض بلفاروپلاستی

معمولاً بعد از انجام این جراحی در مطب، فرد با توجه به نوع بافت بدن، یک یا دو هفته دچار کبودی دور چشم می‌شود. این جراحی دوره‌ی نقاهت دیگری ندارد، اکثر مواقع بدون درد انجام می‌شود و بخیه‌ها را بعد از یک هفته از پوست خارج می‌کنند. بعد از این عمل کرم‌های مخصوصی برای بیمار تجویز می‌شوند و انتظار می‌رود که بعد از یک ماه روند خیلی خوبی را در فرد داشته باشیم. غالباً بعد از چند ماه فقط یک اثر خفیف از این جراحی باقی می‌ماند که این عوارض هم به مرور زمان برطرف می‌شوند و نتایج خوبی را خواهیم داشت.

برخی از خدمات دکتر فلاحی:

بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین یک تبحر بیشتری از جراح می خواد و توصیه می شود حتماً به جراح های با تجربه ای در این زمینه مراجعه کنید به طور کل انجام بلفاروپلاتی پلک پایین در مطب توصیه نمی شود و سعی کنید خیلی پذیرش نکنید که این کار رو پزشکتون در مطب انجام بده زیرا جراحی بلفاروپلاتی پلک پایین جراحی است که با توجه به محل  انجام جراحی توصیه می شود که حتماً در اتاق عمل تحت بیهوشی کامل یا اصطلاحاً حالت خواب آلودگی یا بی حسی انجام شود و این درمان می تواند درمان موفقی باشد و پف زیر چشم و پوست اضافه آن ناحیه و کمی چین و چروک ها خیلی می تواند کمک کند به بهبود و این هم  جزء جراحی هایی است که قابلیت انجام دارد و می تواند واحد زیبایی چشم را کمک به بهبود کند و در نهایت به فرد کمک شایانی کند .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

باتشکر مدیریت سایت

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.