اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

رینوپلاستی چیست

رینوپلاستی چیست

امروزه تعداد زیادی از مردم به زیبایی و جذابیت علاقه‌مند شده‌اند و از طریق انجام عملهای زیبایی سعی در افزایش اعتماد به نفس خود دارند. رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی از متداول‌ترین این عملهاست که بیشترین تأثیر را در چهره‌ی افراد دارد زیرا بینی برجسته‌ترین عضو صورت است که در مرکزیت قرار دارد و بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند. این عمل در کل دنیا طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرده است ولی در ایران بیشترین متقاضیان را دارد که البته مهمترین دلیل آن ظاهر بینی‌های ایرانیان است که معمولاً کمی بزرگ و قوزدار یا کج هستند و تمام این مشکلات را با جراحی زیبایی بینی برطرف می‌کنند. هرچند هنوز هم افرادی از قومیت‌های مختلف هستند که ترجیح می‌دهند بینی کمی برجستگی داشته باشد و حالت طبیعی خود را حفظ کند. این موضوع کمی سلیقه‌ای است و باید تمام افراد به سلیقه‌ی یکدیگر احترام بگذارند و در ضمن هیچ گاه فرد نباید به خاطر حرفهای اطرافیان دست به عمل جراحی بینی بزند. این کار نیاز به اطمینان ۱۰۰% دارد. پیشنهاد ما این است که متقاضی این عمل پیش از تصمیم گیری با مراجعه به مطب دکتر حمیدرضا فلاحی جراح زیبایی فک و صورت در اهواز مشاوره جراحی بینی را انجام دهد.

نتایج رینوپلاستی

رینوپلاستی معمولاً با کوچک شدن سایز بینی و تغییر فرم آن همراه است، از دیگر نتایجی که در این عمل به دست می‌آید می‌توان به باریکتر کردن نوک بینی یا بخشهای مختلف فوقانی آن اشاره کرد. همچنین طول بینی را کم می‌کنند. البته بعضاً پیش می‌آید که فردی برای بزرگ کردن بینی، پهن کردن نوک بینی یا افزایش طول بینی به پزشک مراجعه کند. علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، زاویه‌ی بین بینی و لب نیز تغییر می‌کند که از این پدیده با نام بینی سر بالا یاد می‌شود.

ریشه یابی لغت رینوپلاستی

کلمه‌ی رینوپلاستی ترکیبی از دو واژه‌ی رینوس Rhinos به معنی بینی و پلاسین Plassein به معنی شکل دادن ریشه تشکیل شده است. در اروپا رودی معروف به نام راین Rhine وجود دارد. مسیر این رود در گذر از کشورهای سوئیس و آلمان مشابه شکل بینی است و به همین دلیل راین نام گرفته است.

کاربردهای رینوپلاستی

عمل جراحی بینی صرفاً جهت دستیابی به اهداف زیبایی صورت نمی‌پذیرد بلکه گاهی از این عمل برای اصلاح ناهنجاریهای ساختاری بینی که در اثر نقایص مادر زادی یا ضربه به وجود آمده است و همچنین برای بر طرف کردن گرفتگی در بینی‌هایی که مشکل انحراف تیغه دارند، نیز استفاده می‌شود.

برخی از خدمات دکتر فلاحی:

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

باتشکر مدیریت سایت

4 دیدگاه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.