اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

جراحی پروتز چانه

جراحی پروتز چانه

جراحی پروتز چانه

یکی از عمل های زیبایی که در ایران بسیار رواج پیدا کرده است جراحی پروتز چانه می باشد . با این روش می توان کمبود اسکلت استخوانی در ناحیه های مختلف صورت از جمله چانه جبران کرد . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

 • انواع پروتز چانه
 • هزینه پروتز چانه چقدر است
 • مراقبتهای بعد از عمل پروتز چانه
 • جراحی چانه دراز
 • جراحی چانه کوچک
جراحی پروتز چانه
جراحی پروتز چانه

انواع پروتز چانه

 • بیضی
 • آناتومی کال

روش های جراحی پروتز چانه

برای قرار دادن پروتز در ناحیه چانه دو راه وجود دارد از جمله :

 • جراحی پروتز چانه داخل دهانی

برای انجام جراحی زیبایی چانه باید یک دسترسی از طریق داخل دهان به استخوان چانه پیدا شود . محل برش در قسمت داخلی لب پایین است که با کنترل نواحی برش از خط میدلاین فکی به طور یکسان برش را انجام می دهیم و لایه های مختلف مخاط را برش می دهیم تا دسترسی اولیه بر روی استخوان چانه حاصل شود . پریوس یا لایه روی استخوان را به طور کامل برش می دهیم و محل قرار گیری پروتز را اکسپوز می کنیم . استخوان چانه باید به طور کامل در دسترس قرار بگیرد تا محل قرار گیری پروتز یک محل صحیح باشد .

نکته بسیار مهم حفظ دو عصب در این ناحیه به نام شاخه های عصب منتال می باشد و باعث تامین حس لب پایین هستند و باید حواسمان باشد که این اعصاب در هنگام جراحی حفظ شوند و آسیبی به آنها وارد نشود در غیر این صورت بیمار به بی حسی در لب پایین دچار می شود . از زیر محل خروج عصب منتال به سمت خلف حرکت می کنند تا ناحیه ای که باید پروتز چانه قرار بگیرد را آزاد کنند . پروتز ها را با یک محلول آنتی بیوتیک غوطه ور می کنیم و با ایجاد خلع محلول را به داخل پروتز انتقال می دهند .

پروتز ها معمولا دو تیکه هستند تا بتوان جا گذاری بهتری داشت و سایز انتخاب پروتز بستگی به نیاز بیمار دارد . انتخاب این پروتز ها کمک می کند تا دچار عدم قرینگی نشویم .

 • جراحی پروتز چانه خارج دهانی

با یک برش سه تا چهار سانتی متری در ناحیه پوست زیر چانه و یا از برش داخل دهان می باشد . بعد از باز کردن پوست زیر چانه و ایجاد فضای لازم برای قرار دادن پروتز مناسب که در ابعاد و اشکال مختلف ساخته شده است . از راه این برش پوستی بر روی استخوان چانه قرار می گیرد . بعد از قرار دادن صحیح پروتز بر روی استخوان محل برش پوستی ترمیم می شود و در نهایت محل برش به صورت یک خط بسیار ظریف از دید پنهان خواهد بود و نماد خارجی نخواهد داشت با این کار می توانید ظاهر بهتر و در نیم رخ به شکل و تناسب بهتری در صورت دست پیدا کنیم .

یکی از عمل های زیبایی که در ایران بسیار رواج پیدا کرده است جراحی پروتز چانه می باشد . با این روش می توان کمبود اسکلت استخوانی در ناحیه های مختلف صورت از جمله چانه جبران کرد . دکتر حمید رضا فلاحی جراح زیبایی فک و صورت در اهواز و بهترین جراح بینی در اهواز با استفاده از متد های نوین به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ۳۳۳۸۶۶۷۵-۰۶۱ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

عوارض جراحی پروتز چانه

آیا پروتز چانه به دلیل اینکه جسم خارجی است می تواند موجب ایجاد آلرژی و یا عفونت شود ؟

پروتز ها به دلیل اینکه جز اجسام خارجی محسوب می شوند ولی در حقیقت نوع پروتزی که انتخاب می کنیم بسیار مهم است و سعی می کنیم از پروتزی استفاده کنیم که کاملا سازگاری داشته باشند تا موجب عفونت نشود . از عوامل دیگری که از عفونت پیشگیری می کند قبل از قرار دادن پروتز بر روی چانه شستشو پروتز با محلول آنتی بیوتیک می باشد .

مزیت پروتز چانه

 • پروتز ها دائمی هستند .
 • پروتز ها قابل برگشت هستند و می توانند در صورت اینکه افراد نخواستند پروتز ها را خارج کنند .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی در اهواز مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق فیلر در چانه

تزریق چربی به چانه

جراحی زیبایی چانه در اهواز

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.