اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی

نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی

نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی

عمل جراحی بینی بسیار عمل مهمی است، زیرا بینی در مرکز صورت قرار گرفته و تأثیر بزرگی در ظاهر چهره دارد. به همین دلیل است که افراد توجه زیادی به نتیجه ی این عمل نشان    می دهند و سعی می کنند جواب تمام سؤالات قبل و بعد از عملشان را پیدا کنند و مراقبتهای لازم را رعایت کنند.

نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی
نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی

سوالات متداول در رابطه با جراحی بینی

سؤالات بسیاری ذهن افراد را مشغول می کند که تعدادی از آنها را در این مقاله آورده ایم، سؤالاتی مثل: تا کی باید به پشت بخوابم؟ از کی می توانم به پهلو بخوابم؟ کی می توانم بالشهای زیر سرم را کم کنم؟

پاسخ این سؤالات برای گروهی از افراد واقعاً مهم است چرا که این بیماران عادت دارند شبها در حالت خاصی بخوابند و این که برایشان تعیین تکلیف می کنند که چگونه بخوابند       حوصله شان را سر می برد و برای خوابیدن مثل قبل بی تابی می کنند و فقط منتظر تأیید دکترشان هستند تا سریعاً شرایط را به سلیقه ی خودشان تغییر دهند.

روشهای خوابیدن پس از جراحی بینی

  1. بالاتر قرار دادن سر به نسبت بدن: این مورد از جمله موضوعاتی است که در آن تمام جراحان به یک نظر مشترک رسیده اند و به تمام بیمارانشان گفته اند که حتماً تا ۲ هفته پس از جراحی سر را بالاتر از سطح قلب قرار بدهید که این نتیجه با کمک گذاشتن ۲ تا ۳ بالش زیر سر به دست می آید. درست رعایت کردن این مورد باعث سرعت بخشیدن در کاهش تورم بینی و صورت می گردد.
  2. خوابیدن به پشت (طاقباز): علت تأکید پزشکان بر خوابیدن به پشت این است که پس از جراحی بینی احتمال آسیب دیدن و جا به جایی استخوانهای بین در اثر چرخشهای ناخود آگاه بیمار در هنگام خواب وجود دارد. یکی از روشهای جلوگیری از چرخش به طرفین در هنگام خواب قرار دادن چند بالش در چپ و راست محل خواب است. البته هنوز آمار علمی از این قضیه گزارش نشده است ولی به هر حال جراح بر حسب تجربه ترجیح می دهد که به بیمارانش توصیه کند، تمام جوانب را رعایت کنند تا به نتیجه ی دلخواه برسند.

کلام آخر این که نکات بالا را رعایت کنید تا زودتر به نتیجه برسید، پس از عمل جراحی بینی در زمانهای تعیین شده به پزشک مراجعه کنید و از راهنمایی های او استفاده کنید. در این زمینه می توانید به دکتر حمیدرضا فلاحی بهترین جراح بینی در اهواز مراجعه کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.