اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

تزریق کورتون به بینی

تزریق کورتون به بینی

تزریق کورتون به بینی

یکی از روش هایی که می توان بعد از جراحی بینی برای کاهش تورم بکار گرفت، تزریق کورتون می باشد که بیشتر بعد از جراحی بینی های گوشتی که تورمات دیر تر کاهش پیدا می کنند مورد استفاده قرار می گیرد، تزریق کورتون گزینه بسیار مناسبی برای کاهش تورم می باشد اما باید در زمان مشخص شده این تزریق با تایید پزشک صورت گیرد .

تزریق کورتون به بینی
تزریق کورتون به بینی

یکی دیگر از اهدافی که بعد از جراحی بینی گوشتی از تزریق کورتون استفاده می شود این است که می توان با این تزریق برجستگی های بینی را که بعلت ایجاد اسکار در پوست است را از بین برد و فرم زیبایی را در بینی ایجاد کرد .

در اکثر موارد این تزریق در بینی هایی که پوست ضخیمی دارند مورد استفاده قرار می گیرد . زیرا در این بینی ها ورم کم تر کاهش پیدا می کند که این امر باعث می شود فرد نتواند نتیجه جراحی بینی خود را مشاهده نماید .

تزریق کورتون اقدامی نمی باشد که باید حتما توسط پزشک بعد از جراحی برای کاهش تورم مورد استفاده قرار گیرد بلکه تورماتی که ایجاد می شود بعد از جراحی کاملا طبیعی است که با گذشت زمان از بین می روند در صورتی که روند بهبودی سپری شد و تورمات بینی کاهش پیدا نکرده اند این تزریق انجام می گیرد . به طور معمول این تزریق یک بار انجام می گیرد زیرا تزریق بیش از اندازه آن می تواند باعث بروز عوارض احتمالی شود .

موارد استفاده از کورتون بعد از جراحی

بینی هایی که پوست ضخیم و چربی دارند ( بینی های گوشتی )

افرادی که مدت زمان بسیار از جراحی بینی شان گذشته است و ورم بینی آن ها کاهش پیدا نکرده است و به مقدار زیادی مشاهده می شود به گونه ای که باعث شده است فرد به هیچ عنوان از نتیجه جراحی بینی خود راضی نباشد .

زمان مناسب تزریق کورتون

نظریات مختلفی در رابطه با زمان تزریق کورتون بعد از جراحی بینی وجود دارد ، اما اکثر جراحان بینی بر این عقیده هستند که در ابتدا باید روند بهبودی صورت گیرد و در صورتی که با گذشت زمان از تورم بینی کاسته نشد این تزریق انجام گیرد، در صورتی که این تزریق به دفعات زیادی انجام گیرد می تواند عوارضی را بوجود آورد ، نکته ای که در این تزریق حائز اهمیت است زمان مناسب انجام این تزریق می باشد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.