اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان

یکی از سوالات متداولی که از دکتر حمید رضا فلاحی جراح فک و صورت در اهواز پرسیده می شود این است که آیا بعد از ایمپلنت دندان عوارضی بوجود می آید یا خیر .

عوارض ایمپلنت دندان
عوارض ایمپلنت دندان

در پاسخ به این سوال دکتر فلاحی می فرمایند تمامی عوارضی که احتمال دارد بعد از ایمپلنت دندان بوجود آید موقتی می باشد و عارضه خاصی بوجود نمی آید .

در ادامه مطلب به بیان توضیحاتی در رابطه با عوارضی که احتمال دارد بعد از ایمپلنت دندان برزو نماید پرداخته شده است لازم به ذکر است که تمامی این عوارض طبیعی و قابل برگشت می باشد.

 دردی که بعد از ایمپلنت دندان فرد احساس می کند اجتناب ناپذیر است شدت درد بستگی به سختی جراحی دارد ، بعد از جراحی پزشک به منظور کنترل درد شما مسکن هایی را تجویز می نماید که کمک شایانی در کاهش درد شما بعد از ایمپلنت می کند ، معمولا بعد از گذشت ۳ تا ۴ روز، دیگر دردی را احساس نمی کنید .

در صورتی که کاشت ایمپلنت بدون جراحی صورت گیرد این احساس درد بسیار مختصر می باشد که در اکثر موارد نیاز به استفاده از مسکن نمی باشد .

در برخی از بیماران بعد از کاشت ایمپلنت تورم مختصری مشاهده می باشد که موقتی است . احتمال کبودی در صورتی که جراحی پیوند استخوان صورت گرفته باشد وجود دارد که تمامی این مواردی که ذکر شد پس از گذشت یک هفته از کاشت ایمپلنت دندان بهبود پیدا می کند در نتیجه نگرانی در رابطه با کبودی و تورم بعد از کاشت ایمپلنت دندان نداشته باشید .

در برخی از موارد افراد بعد از کاشت ایمپلنت دندان احساس بی حسی و گز گز در گوشه لب خود دارند که این امر عادی است و به مرور زمان بهبود پیدا می کند .

تمامی مواردی که در قسمت فوق به ان ها اشاره شد و توضیحاتی در رابطه با آن ها داده شد موقتی می باشد و نگرانی برای فرد بوجود نمی آورد و اکثرا ظرف گذشت یک هفته تا یک ماه تمامی موارد برطرف می شود، ممکن است بعد از گذشت چندین سال مشکلی ایجاد شود که دراین صورت نیاز به ترمیم می باشد . بعنوان مثال در ایمپلنت های تک دندانی ممکن است بعد از گذشت ۱۵ سال نوک دندان های طبیعی فک بالا یک تا دو میلیمتر پایینتر آیند ولی نوک روکش های ایمپلنت سر جایشان باقی بمانند که در این حالت نیاز به ترمیم می باشد .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.