اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

در جراحی زیبایی بینی بافت ها از یکدیگر جدا می شوند تا در کنار هم مجددا همان طور که جراح می خواهد قرار بگیرند . بعد از عمل در واقع ما سعی می کنیم با چسب زدن آن بافت ها را در کنار هم قرار دهیم تا آن بافت ها شکل نهایی را بدست آورند و فاصل بین آنها بوجود نیایید . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم.

  • نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار
  • اشتباه زدن چسب بینی
  • نحوه برداشتن چسب بینی
  • ماساژ بینی بعد از عمل
نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل
نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

نکاتی در خصوص چسب زدن بینی بعد از عمل

در واقع چسب زدن بینی بعد از عمل بسیار مفید است و در هفته های اول بسیار تاثیر گذار است و معمولا بعد از سه تا چهار هفته تاثیرات زیادی در شکل گیری نهایی بینی ندارد .

فواصل چسب زدن باید به این شکل باشد که تا زمانی که چسب تمیز است و به بافت ها خوب چسبیده است، تعویض نشود . چون هر بار تعویض چسب خود باعث تروما و آسیب به نثر پوست و زیر آن می شود و می تواند باعث افزایش ورم بینی شود . پس ترجیح داده می شود هر یک هفته یا ده روز یکبار چسب از روی بینی برداشته شود .

برای برداشتن چسب بهتر است فرد در حین استحمام چسب را بردارد زیرا در این مواقع چسب بینی خوب خیس خورده است و براحتی برداشته شود و بعد از فاصله ده دقیقه ای بعد از استحمام چسب مجدد زده شود .

زمان بندی چسب زدن بینی بسته به نوع پوست بینی فرد دارد . در صورتی که فرد پوست ضخیم و چربی داشته باشد ممکن است هر چهار روز یکبار نیاز به تعویض چسب بینی داشته باشد اما اگر پوست فرد خشک باشد به دلیل اینکه چسب را مدت بیشتری نگه می دارد ممکن است مدت زمان تعویض چسب بیشتر باشد .

خود فرد به راحتی می تواند در مقابل آینه چسب بینی خود را تغییر دهد و در صورت درد می تواند از فردی که می تواند و آموزش دیده است برای چسب زدن بینی کمک بگیرد یا اینکه حتما مراجعه نماید به مطب پزشک تا این کار را پزشک برای فرد انجام دهد .

در جراحی زیبایی بینی بافت ها از یکدیگر جدا می شوند تا در کنار هم مجددا همان طور که جراح می خواهد قرار بگیرند . دکتر حمید رضا فلاحی جراح زیبایی فک و صورت در اهواز و بهترین جراح بینی در اهواز با استفاده از متد های نوین به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ۳۳۳۸۶۶۷۵-۰۶۱ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل

پس از جراحی زیبایی بینی نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بدین ترتیب است که، در ابتدا بینی را تمیز می کنیم و بهترین راه برای تمیز کردن بینی استفاده از پنبه الکل است . زیرا هم روی بینی خشک می شود و هم اینکه سبب می شود تا چسبندگی بهتر شود و به آرامی تمام قسمت های پوست بینی را تمیز می کنیم .

مزیت پنبه الکلی این است که سریع تبخیر و خشک می شود و نیاز به صبر کردن و خشک شدن ندارد . پس از پاک کردن بینی با پنبه الکل شروع به چسب زدن بینی می کنیم .

اندازه های چسب یک استانداری دارد که باید نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد به طوری که چسب کل بینی را بپوشاند . از بالای بینی شروع به چسب زدن می کنیم و چسب بعدی باید حدود پنجاه درصد از چسب قبلی را بپوشاند به همین ترتیب تا نوک بینی ادامه می دهیم .

به نوک بینی که رسیدیم یک چسب به شکل U با طول تقریبا سه برابر قبل برش داده می شود و از سمت راست به سمت چپ بینی وصل می کنیم و هدف از چسب زدن این قسمت جمع کردن نوک بینی می باشد و مقداری از چسب را که در انتهای نوک بینی اضافه ماند را بهم وصل کرده و سپس آن را برش می دهیم .

یک چسب دیگر به شکل V می توانیم بر شیار چسب قبلی قرار دهیم یا برعکس بدین صورت که در ابتدا چسب را به نوک بینی می زنیم و بعد به دو طرف بینی می چسبانیم . هدف از چسب زدن دوباره این قسمت زیبایی و پوشاندن چسب قبلی می باشد .

در آخر یک لایه دیگر چسب را به همان صورت اولیه زده می شود با این تفاوت که این بار از پایین بینی شروع به چسب زدن می نماییم .

افرادی که پوست گوشتی و چربی داشته باشند یک لایه دیگر چسب بدین ترتیب اولیه زده می شود و قسمت های اضافی چسب را می توان برش داد تا نمایی ظاهری بهتری داشته باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی در اهواز مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

ورم بینی بعد از عمل

استحمام بعد از جراحی بینی

زمان برداشت اسپلینت بینی

نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.