اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

ایمپلنت

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو

با پیشرفت تکنولوژی در عرصه پزشکی و زیبایی امروزه شاهد استفاده از شیوه های نوین برای درمان بسیاری از مشکلات دندانی بیماران هستیم. یکی از این روش ها ایمپلنت دندان جلو است. اجازه ندهید از دست رفتن دندان جلویی لبخند زیبا و چهره شما را خراب کند. با دکتر حمید رضا فلاحی برای ایمپلنت دندان جلو مشورت کنید. از دست دادن دندان جلو می تواند به علت تصادف، به علت مراقبت های دهان و دندان نادرست و یا به علت تروما (Traum) باشد.  در این مقاله قصد داریم تا در خصوص مطالب ذیل بپردازیم.

ایمپلنت دندان جلو چیست

ایمپلنت دندان جلو بسیار حاذق اهمیت است. در صورتی که دندان‌های جلو به دلیل از دست رفتن یک دندان زیبایی خود را از دست داده باشد با ایمپلنت می‌توان به صورت کاملا طبیعی این مشکل را برطرف کرد. ایمپلنت های دندان جلو نسبت به دندان های آسیا به دلیل نبود محدودیت سینوس و عصب در قسمت جلو فک، مراحل کاشت ظاهرا آسان تر است.

ایمپلنت
ایمپلنت

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم و آلیاژهای آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود، بی آنکه نیاز به تراش دندان های کناری (پروتز ثابت) و یا مشکلات استفاده از دندان های متحرک داشته باشد. راههای مختلفی برای جایگزینی دندان از دست رفته وجود دارد ولی در حال حاضر ایمپلنت دندانی با توجه به میزان موفقیت درمانی بالای آن به عنوان یکی از بهترین درمان ها برای دندان از دست رفته می باشد. ایمپلنت دندان مثل دندان های طبیعی نیاز رعایت بهداشت دهان و دندان دارد و معمولا بیمارانی برای این درمان پذیرفته می شوند که توانایی خوبی در رعایت بهداشت دهانی داشته باشند و اگر شما برای این درمان انتخاب و پذیرفته شده اید باید خوشحال باشید چرا که نشان می دهد شما از نظر شرایط سلامتی دهان، در وضعیت خوبی به سر می برید.

ایمپلنت به صورت ثابت در داخل استخوان فک قرار می گیرد. امروزه می توان گفت جایگزین مناسب برای دندانهای مصنوعی به شمار می آید. بیشتر افراد در استفاده از پل ها و دندانهای مصنوعی راحت نیستند زیرا باعث ایجاد زخم، استخوان بندی ضعیف یا ایجاد محدودیت درعملکرد دهان می شود از دیگر مزیت و اهمیت ایمپلنت که توجه همه را به خود جلب کرده این است که برای نگه داشتن دندان جدید به دندان های کناری احتیاجی نمی باشد بنابراین برای کاشت دندان نیاز است شما لثه های سالم و استخوان مناسب و کافی برای کاشت دندان داشته باشید به همین دلیل بهتر است بهداشت دندان را رعایت کنید.

جنس ایمپلنت های دندانی از تیتانیوم است و از کیفیت بالایی برخوردار است در واقع تیتانیوم با ایجاد یک لایه نازک بر روی سطح خود در برابر خوردگی محافظت می کند و در برابر اسید، ترکیبات نمک و اکسیژن مقاوم است. هنگامی که ایمپلنت در دندان کاشته می شود استخوان در یک فرآیند الصاق استخوانی در اطراف آن رشد می کند و بدن ایمپلنت را به عنوان جسم خارجی پس نمی زند .

کاندید برای ایمپلنت دندان جلو

اگر شما دندان جلویی خود را از دست داده اید، شما یک نامزد برای ایمپلنت دندان جلویی هستید. با وجود سالم بودن، شرایطی وجود دارد و بیماری هایی که می تواند ایمپلنت دندان جلو را تحت تاثیر قرار دهد.  به عنوان مثال: بیماری هایی مانند سرطان، دیابت کنترل نشده، اشعه به فک، الکل،  زیاد سیگار کشیدن و یا سیگار کشیدن کنترل نشده و بیماری های پریودنتال می تواند بر روی ایمپلنت تأثیر بگذارد. بنابراین، اگر از هر یک از این بیماری ها رنج می برید، بهتر است جراح فک و صورت خود را در مورد وضعیت جسمی و داروهای که مصرف می کنید مطلع سازید.

مزایای ایمپلنت دندان جلو

به گفته جراحان فک و صورت، ایمپلنت دندان جلو بهترین درمان برای جایگزینی دندان از دست رفته است. شما ممکن است گزینه ای از پل های دندانی داشته باشید، اما ایمپلنت راه حل دراز مدت را تضمین می کند. ایمپلنت ها در مقایسه با دیگر درمان های زیبایی، مزایای متعددی دارند. یکی از مزایای مهم در ایمپلنت دندان که از اهمیت ویژه ای برخوردار است این است که شما به راحتی می توانید صحبت کنید، حرف بزنید و یا حتی لبخند بزنید دیگر شما با غذا خوردن هیچ مشکلی نخواهید داشت به این ترتیب فرد احساس بهتر و طبیعی تری نسبت به دندان خود دارد.

  • همانند دندان های طبیعی هستند
  • ایمپلنت ها به همان اندازه دندان های طبیعی عمل می کنند
  • ایمپلنت از عوارض کمی برخوردار است
  • ایمپلنت بسیار راحت است
  • بر خلاف پل ها، ایمپلنت می تواند چندین دندان را جایگزین کند
ایمپلنت دندان جلو بسیار حاذق اهمیت است. ایمپلنت های دندان جلو نسبت به دندان های آسیا به دلیل نبود محدودیت سینوس و عصب در قسمت جلو فک، مراحل کاشت ظاهرا آسان تر است. دکتر حمید رضا فلاحی جراح زیبایی فک و صورت در اهواز و بهترین جراح بینی در اهواز با استفاده از متد های نوین به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ۳۳۳۸۶۶۷۵-۰۶۱ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان جلو

همانطور که مراقبت و دقت در رعایت بهداشت دهان و دندان از دندان های طبیعی انجام می شود، ایمپلنت هم نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان دارد. لازم است هر روز از نخ دندان و مسواک برای تمیز کردن دندان ها استفاده شود. برای نتایج بهتر، از زاویه  ۴۵ درجه به عنوان روش استاندارد مسواک زدن استفاده کنید. شما همچنین می توانید از برس های بین دندان پلاستیکی برای حذف پلاک ها استفاده کنید. از تمیز بودن سطح دندان ها و سطوح ایمپلنت ها اطمینان حاصل کنید. در صورت وجود هر مشکلی پزشک خود را مطلع سازید.

هزینه ایمپلنت دندان جلو

هزینه ی جایگزینی دندان یا همان ایمپلنت به شرایط بیمار بستگی دارد و می تواند متفاوت باشد این تفاوت بستگی به کاشت دندان، جایگذاری پایه دندان که همان آماده سازی دهان برای قبول کردن عضو خارجی و جایگزینی روکش، پل یا دندان مصنوعی است .

ایمپلنت یک راه حل دائمی محسوب می شود برای از دست دادن دندان هایی که از دست رفته اند دیگر نگران مشکلاتی که دندان های مصنوعی در قدیم ایجاد می کردند نباشید یک روش نوین و کارآمد که بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته است. زیرا علاوه بر عوارض های کمی که دارد دارای مزایای بسیار می باشد.

توصیه می شود برای قیمت دقیق ایمپلنت حتماً به پزشک مراجعه کنید تا اطلاعات کامل و مناسب درباره ی کاشت دندان و هزینه و نگهداری دندان به شما داده شود .

چرا شما نیاز به ایمپلنت دندان جلو دارید؟

ایمپلنت دندانی جلو یک جایگزین مصنوعی برای ریشه دندان است. ایمپلنت مستقیما به استخوان فک بالا و فورا متصل می شود و یک تاج یا دندان مصنوعی را در محل قرار می دهد، به همان شیوه، ریشه ها از دندان های طبیعی پشتیبانی می کنند. اگر دندان خود را از دست داده اید یا در حال از دست دادن دندان به علت بیماری لثه هستید، ممکن است شما نیاز به ایمپلنت دندان جلو داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین جراح بینی در اهواز به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

زیبایی دندان با ایمپلنت

مقایسه بریچ با ایمپلنت

عوارض ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.