اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

جراحی زیبایی بینی گوشتی

جراحی انحراف بینی در اهواز

جراحی انحراف بینی در اهواز

می دانستید درصد زیادی از مردم دارای انحراف بینی هستند بدون اینکه خود بدانند ؟ انحراف تیغه وسط بینی در این میان شایع تر می باشد این انحراف ممکن است ریشه بسیاری از مشکلات تنفسی و جسمی شود که بدون دانستن علت آن درمان صورت نمی گیرد. حال از کجا بدانیم که دارای این اختلال هستیم ؟ در ادامه به طور مفصل به آن می پردازیم.

علائم انحراف بینی

ممکن است فرد دارای این اختلال هیچ علائمی نداشته باشد. شایع ترین علائم این بیماری شامل موارد ذیل می باشد:
• کجی ظاهری بینی
• اختلال تنفس از راه بینی
• خر خر شبانه
• زمان جراحی انحراف بینی
• سردرد های مکرر
• عفونت های مکرر سینوس
• کاهش حس بویایی
این انحراف ممکن است با کجی ظاهر بینی همراه باشد یا نباشد. ممکن است با مشکل تنفسی همراه باشد. در برخی موارد اختلال تنفسی و کجی بینی در فردی که دارای انحراف بینی است مشاهده شود.

جراحی بینی

چه زمانی انحراف بینی نیاز به جراحی و اصلاح دارد ؟

زمانی که فرد دارای علائم این اختلال باشد انجام جراحی انحراف بینی ضروری است. اگر کسی علامتی نداشته باشد جراحی نباید انجام شود.
بعد از اینکه فرد متوجه علائم این بیماری شود باید به پزشک مراجعه کند. تا جراح با معاینه و روش های تشخیصی دیگر، تشخیص دهد که بیمار انحراف بینی دارد یا نه در آن صورت تصمیم به جراحی می گیرد. در مواردی که این اختلال با مشکل ظاهری همراه نباشد می تواند با جراحی بسته که از طریق برش در داخل بینی زده می شود انحراف بینی را درمان کند. اما در برخی موارد جراحی بسته و برش از داخل بینی مقدور نیست و فرد باید جراحی به نام سپتورینوپلاستی انجام دهد. در این جراحی تیغه وسط بینی باز می شود و استخوان ها تراش می خورند تا فرد به حداکثر رضایت بعد از جراحی برسد.
در بسیاری از موارد ثانویه به انحراف بینی شاخک های تحتانی بینی که یکی از اعضای طبیعی هستند و در همه افراد وجود دارد بزرگ می شوند. به همین دلیل پزشکان به بیماران می گویند پولیپ دارید که منظور همان بزرگ شدن شاخک های بینی است. در واقع بزرگ شدن شاخک های بینی اختلالی متفاوت از پولیپ است و درمان در اکثر موارد همراه با جراحی اصلاح انحراف بینی است یعنی در حین جراحی انحراف شاخک ها نیز ترمیم می شوند.
وقتی جراح می گوید بیمار نیاز به جراحی برای درمان انحراف بینی دارد لزوما رفع مشکل ظاهری بینی نیست. اگر قرار باشد جراحی اصلاح انحراف بینی با اصلاح ظاهری همراه باشد دیگر عمل سپتورینوپلاستی می گویند.

انحراف بینی را چطور تشخیص دهیم

انحراف بینی سبب می شود تا یکی از حفره های بینی باز و دیگری مسدود باشد و علت این مسدود بودن همان انحراف تیغه مرکزی بینی است. این بیماری عمدتا سبب اختلال در جریان هوا در داخل بینی می شود و ممکن است موجب خشکی و ترک خوردن تیغه بینی و آبریزش بینی شود.

زمانی که فرد دارای علائم این اختلال باشد انجام جراحی انحراف بینی ضروری است. اگر کسی علامتی نداشته باشد جراحی نباید انجام شود. دکتر حمید رضا فلاحی جراح زیبایی فک و صورت در اهواز و بهترین جراح بینی در اهواز با استفاده از متد های نوین به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ۳۳۳۸۶۶۷۵-۰۶۱ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

انواع انحراف بینی

دو نوع انحراف بینی داریم :
۱. انحراف بینی خارجی
این نوع انحراف به دلیل شکستگی های استخوان بینی یا هرم استخوانی بینی دچار مشکل است که در معاینه و در ظاهر مشاهده می شود. این نوع انحراف از نظر مردم قابل مشاهده است.
۲. انحرافی که در ظاهر مشاهده نمی شود و به صورت گرفتگی و مشکلات تنفسی خود را نشان می دهد.
در این موارد باید به آن توجه شود. حتی اگر فرد دارای انحراف بینی خفیف باشد باید به آن توجه شود. بعضی از شکستگی های هرم استخوان بینی اگر همراه با جراحی انحراف بینی درمان نشود رفع نمی شود.

عوارض جراحی انحراف بینی

یکی از شایع ترین سوالاتی که بیماران می پرسند اینست که انحراف تیغه بینی بعد از جراحی باز می گردد ؟ این موضوع به تبحر و تجربه جراح بینی بستگی دارد و مواردی این چنین گزارش شده است. معمولا انحراف بینی با بزرگی برخی از توربینت های مولار همراه است. به همین دلیل مهم است که قبل از شروع جراحی حتما توسط معاینه و سی تی اسکن بررسی شود و اگر مشکلی در یکی از توربین ها در طرفین وجود داشته باشد باید درمان شود. در صورتی که فرد دارای این مشکل باشد و جراحی تیغه بینی انجام شود بدون اینکه توربین اصلاح شود، امکان بازگشت انحراف مجدد وجود دارد.

هزینه جراحی انحراف بینی

هزینه جراحی انحراف بینی در اهواز یکی از پرسش های افرادی است که می خواهند جراحی انجام دهند. هزینه عمل بینی بر اساس نوع پوست و فرم بینی متفاوت است. بر همین اساس قیمت جراحی بینی استخوانی با بینی های گوشتی متفاوت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین جراح بینی در اهواز به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

جراحی بینی گوشتی

جراحی پولیپ بینی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.