اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز

موثرترین روش های رینوپلاستی معاصر جراحی بینی باز یا رینوپلاستی باز است. جراحی بینی باز یعنی روش دسترسی به طور موقت برای برداشتن پوست بینی و قرار گرفتن در معرض چارچوب اسکلتی آسان می شود. از آن جایی که تقریبا تمام تغییرات در کناره بینی ناشی از تغییرات مربوط به اسکلت بینی است، رویکرد جراحی و قرار گرفتن در معرض اسکلت آن به طور مستقیم بر سهولت جراحی تاثیر می گذارد و بنابراین کیفیت نتیجه رینوپلاستی باز بهتر است.

روش باز از جدیدترین روش های جراحی می باشد و بیشتر تکنیک های پیشرفته در زمینه بینی در جراحی باز توضیح داده شده است و ما امروزه با مقالات و کتاب های بیشتری روبرو هستیم که بیشتر روش باز را توضیح می دهند. یکی از روش های قدیمی جراحی بینی بسته هست.

 

جراحی بینی

جراحی بینی به روش باز

رینوپلاستی خواص عملکردی و زیبایی بینی را از طریق دستکاری عملی پوست، زیر غضروف، استخوان و پوشش، تغییر می دهد. جراحی بینی باز یک نوع تکنیک در جراحی هست و نوع برشی که جراح استفاده می کند، رینوپلاستی را به عنوان باز یا بسته طبقه بندی می کند.  روش رینوپلاستی باز، یک برش کوچک در کولملا یا ناحیه زیر پایه بینی بین بینی ها ایجاد می کند و سپس برش های بیشتری در داخل بینی ایجاد می کند.  برش پلانتین را به نام برش trans-columellar انجام می دهند تا برش راست و چپ بینی انجام شود. در عوض این برش ۵-۴ میلی متر قابل مشاهده است، پوست بینی را می توان به سمت بالا (همانند باز کردن یک کاپوت خودرو) کشید و علاوه بر دید مستقیم بین تقریبا کل چار چوب بینی، اعوجاج غضروف بینی نیز به حداقل می رسد و اجزای  فردی می تواند در هماهنگی طبیعی و ناشی از آنها ارزیابی شوند. لذا، مشخصه رینوپلاستی باز است که به شدت بهبود یافته است.

رینوپلاستی بسته شده شامل برش فقط در داخل بینی است. در اکثر جراحی های باز بینی مشکلی دیده نشده است و گاهی ممکن هست از نظر بخیه مشکل ایجاد می شود که آن را می توان با لیزر درمان کرد.

انواع روش های جراحی بینی

شاید یکی از معضلات گیج کننده مواجهه با بیمار مبتلا به رینوپلاستی آینده، انتخاب رینوپلاستی باز و در مقابل بسته است. این اصطلاحات، در حالی که گیج کننده، به سادگی به دو روش جراحی احتمالی اشاره می کنند.

  • جراحی بینی باز
  • جراحی بینی بسته
موثرترین روش های رینوپلاستی معاصر جراحی بینی باز یا رینوپلاستی باز است. جراحی بینی باز یعنی روش دسترسی به طور موقت برای برداشتن پوست بینی و قرار گرفتن در معرض چارچوب اسکلتی آسان می شود. دکتر حمید رضا فلاحی جراح زیبایی فک و صورت در اهواز و بهترین جراح بینی در اهواز با استفاده از متد های نوین به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ۳۳۳۸۶۶۷۵-۰۶۱ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

تفاوت جراحی بینی به روش باز یا بسته

روش رینوپلاستی باز و یا بسته به شیوه نوع جراحی بستگی دارد و انتخاب روش جراحی بر عهده جراح بینی می باشد. در بین جراحان هر دو روش رایج هست و از طریق هر دو جراحی انجام می پذیرد. می توان گفت بینی های که ایرادات کمتری دارند به روش بسته جواب خواهند داد البته با روش باز هم می توان جراحی کرد. اما بینی های که مشکلات بیشتری دارند، بینی های گوشتی، بینی های با انحراف بیشتر، بینی های که خیلی افتاده و شکستگی زیادی دارند این نوع بینی ها با روش باز نتیجه بهتری می دهند تا با روش بسته می تواند خیلی از اوقات نتیجه قابل قبولی نداشته باشد. ولی تمام بینی ها را می توان به روش باز یا بسته جراحی کرد.

مزیت جراحی بینی باز

اگرچه بسیاری از بینی ها را می توان با استفاده از رینوپلاستی بسته انجام داد. در صورتی که اسکار رینوپلاستی باز قابل مشاهده است. تطبیق پذیری و اثر بخشی این روش بیشتر است. در حالیکه برخی از جراحان بینی معتقدند جراحی بینی بسته ، به ویژه در بیماران با آناتومی بینی نسبتا ساده انجام می شود. رینوپلاستی باز به طور قابل توجهی در درمان نارسایی های پیچیده بینی مانند چرک بینی، جراحی بینی های گوشتی یا بینی های استخوانی با انحراف زیاد می باشد و شدت درد در بینی بعد از رینوپلاستی تغییر کرده است.

در واقع اکثر متخصصان رینوپلاستی، جراحی بینی باز را برای آناتومی بینی های دشوار انتخاب می کنند. رینوپلاستی باز دقت تشخیصی را بهبود می بخشد و دقیق، محکم و دستیابی به نتایج پیوسته بالاتر است.

یکی از مهمترین جنبه های استفاده از جراحی بینی باز، تنظیم دقیق برش است. هنگامی که به درستی انجام می شود به ندرت به یک زخم ناخوشایند منجر می شود.

عوارض جراحی بینی باز

جراحی بینی باز یکی از روش های است که از عوارض جانبی کمی برخوردار است و ممکن است گاهی اوقات در بعضی افراد سبب بروز برخی عارضه های جانبی شود که این گونه عارضه ها موقتی بوده و پس از مدت کوتاهی برطرف می شود و رینوپلاستی بالقوه در ارتباط با تمام جراحی ها شامل موارد زیر است:

  • خون ریزی
  • عفونت
  • واکنش جانبی به بیهوشی
  • هماتوم (زمانی که خون زیر پوست جمع می شود)

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین جراح بینی در اهواز به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

مشاوره جراحی بینی

جراحی پولیپ بینی

جراحی ترمیم بینی

جراحی بینی فانتزی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.