اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

جراحی بینی در اهواز

جراحی زیبایی بینی در اهواز

جراحی زیبایی بینی در اهواز

جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین جراحی ها در ایران است و رتبه سوم را در جهان دارد. جراحی زیبایی بینی هم اکنون طرفداران بسیاری پیدا کرده است و هر روز بیشتر از روز قبل رواج می‌یابد. در این مقاله نکات ضروری در رابطه با جراحی زیبایی بینی را عنوان می‌کنیم تا هر شخصی که قصد انجام این عمل را دارد با آن آشنا شود.

جراحی زیبایی بینی، جراحی است که برای بر طرف کردن معایب ظاهری بینی انجام می شود. حال اینکه ممکن است معایب ظاهری بینی علل متعددی داشته باشد. ممکن است برخی از افراد مشکل مادرزادی همچون شکاف کام لب داشته باشند یا برخی ممکن است آسیبی به بینی شان وارد شده باشد که در طول رشد موجب بد شکلی بینی شود و خیلی افراد هم هستند که آسیبی به بینی شان وارد نشده است ولی از ظاهر بینی خود ناراضی هستند.

جراحی بینی در اهواز
جراحی زیبایی بینی در اهواز

انواع روش های جراحی زیبایی بینی

به طور کلی سه روش برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد.

 • جراحی بینی به روش بسته

در این روش که معمولا در قدیم استفاده می شد روش جراحی بسته (Closed) است. در این روش تمام اقدامات بینی و جراحی آن از قسمت های داخلی و برش های که در قسمت های داخل بینی از درون حفره های بینی انجام می شود صورت می پذیرد. اما به هر حال این روش محدودیت های خاص خود را دارد علیرغم اینکه مدت زمان این جراحی کوتاه تر است اما دسترسی به نوک بینی و تغییرات که مورد نظر ماست ممکن است صورت نگیرد. از مزیت های این روش در جراحی زیبایی بینی برش پوستی ایجاد نمی شود.

 • جراحی بینی به روش باز

امروزه بیش از نود درصد از جراحی های بینی به روش باز (open) انجام می شود. در این روش روی پوست بینی برش کوچکی داده می شود پوست کلا از روی اسکلت زیرین که غضروف استخوان بینی قرار دارد برداشته می شود. بعد از جراحی پوست به حالت اول برگردانده می شود. در این روش برش پوستی داده می شود اما دسترسی و دید جراح برای تغییر تمام قسمت های مورد نظر خوب است.

 • جراحی بینی به روش آندوسکوپیک

این نوع از روش جراحی که بسیار کم استفاده می شود و محدودیت های خاص بسیاری دارد به آن آندوسکوپیک رینوپلاستی یا جراحی به روش آندوسکوپیک می گویند.

ساختار بینی

بینی راه اصلی ورود هوا به دستگاه تنفسی است و از دو قسمت فوقانی و تحتانی تشکیل شده است که بخش تحتانی دو سوم پهن‌تر از بخش فوقانی می‌باشد و به واسطه‌ی مخاط تنفسی ضخیم پوشانده شده است. یک سوم فوقانی بینی باریک تر است و با مخاط بویایی بینی پوشانده شده است و گیرنده‌های بویایی در این ناحیه واقع شده‌اند. استخوان‌‌های بینی فرم مستطیلی و هرمی دارند که اطراف خط وسط و در نواحی زیر استخوان پیشانی قرار دارند. اندازه و شکل آنها در هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد.

کاربرد جراحی زیبایی بینی

 • برداشتن قوز بینی
 • کوچک کردن بینی
 • بزرگ  کردن بینی
 • تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا
 • کوچک کردن سوراخ های بینی
 • نامتقارن بودن سوراخ های بینی
 • انحراف شدید تیغه بینی
 • کجی بینی در اثر تصادف
 • از بین بردن قوس بینی
 • برداشتن نوک پایین بینی
 • درمان حساسیت به انحراف
جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین جراحی ها در ایران است و رتبه سوم را در جهان دارد. جراحی زیبایی بینی هم اکنون طرفداران بسیاری پیدا کرده است و هر روز بیشتر از روز قبل رواج می‌یابد.  دکتر حمید رضا فلاحی جراح زیبایی فک و صورت در اهواز و بهترین جراح بینی در اهواز با استفاده از متد های نوین به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ۳۳۳۸۶۶۷۵-۰۶۱ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

کاندیدای جراحی زیبایی بینی

امروزه جراحی زیبایی بینی در ایران متداول شده است. حتی می‌توان گفت بعضی از افرادی که احتیاجی به جراحی بینی ندارند اقدام به انجام این عمل می‌کنند. به عبارتی جراحی زیبایی بینی سلیقه‌ای است. تعدادی از افراد با اینکه بینی نازیبایی دارند ولی از ظاهر بینی خود احساس رضایت می‌کنند و به هیچ وجه در فکر عمل نیستند، در وضعیتهایی که بیمار فقط مشکل ظاهری دارد و قصد عمل هم ندارد به او پیشنهاد عمل نمی‌دهند ولی گاهی بیمار از انحراف شدید تیغه‌ی میانی بینی که منجر به اختلالات تنفسی در او شده است، در عذاب است. برای این فرد جراحی انحراف بینی ضروری است و چنانچه انحراف بینی ظاهر بینی او را نیز تحت تأثیر قرار داده باشد و بینی او کج شده باشد، می‌تواند همزمان جراحی زیبایی بینی را هم انجام دهد.

تصمیم‌گیری در رابطه با جراحی بینی

به طور کلی افرادی که متقاضی جراحی بینی هستند باید دلایل منطقی برای این عمل داشته باشند. دلایلی نظیر این که فردی می‌گوید می‌خواهم شبیه افراد مشهور بشوم، به هیچ عنوان قابل پذیرش نیستند. گاهی نیز افراد تحت تأثیر حرف اطرافیان به جراحی بینی روی می‌آورند که این نیز اشتباه محض است. افرادی که با اتکا بر این دلایل احساسی تصمیم به جراحی می‌گیرند معمولاً مشکل عدم اعتماد به نفس دارند و هدفشان از جراحی بینی برطرف کردن مشکلات روحی و اجتماعی‌شان است. این‌گونه افراد ترجیحاً این عمل را انجام ندهند بهتر است زیرا اکثراً حالات افسردگی و پریشان‌ حالی آنها منجر به توقعات نا به جا می‌شود و به ندرت بعد از عمل راضی خواهند بود. دکتر حمیدرضا فلاحی در زمینه‌ی جراحی زیبایی بینی در اهواز راهنمایی‌های لازم را در اختیار بیماران خود قرار می‌دهد.

هزینه جراحی زیبایی بینی

هزینه ی جراحی زیبایی بینی به شرایط بیمار بستگی دارد و می تواند متفاوت باشد این تفاوت بستگی به فرم بینی، عیوب بینی و یا آسیب های بینی دارد. جراحی زیبایی بینی یک روش نوین و کارآمد است که بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته است. توصیه می شود برای قیمت دقیق جراحی زیبایی بینی حتماً به متخصص مراجعه کنید تا اطلاعات کامل و مناسب درباره ی جراحی زیبایی بینی در اهواز و هزینه به شما داده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین جراح بینی در اهواز به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.