اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

ورم بینی بعد از عمل

ورم بینی بعد از عمل

ورم بینی بعد از عمل

ورم بینی بعد از عمل یک مشکل مشترک بین تمام افرادی است که تجربه‌ی جراحی بینی (رینوپلاستی) را داشته‌اند. در کمال تاسف باید گفت برای کاهش سریع ورم بینی بعد از جراحی هیچ راهی وجود ندارد و تنها چاره گذشت زمان است، زیرا هر روزی که از عمل می‌گذرد ورم کم می‌شود.

معمولاً نتیجه‌ی کلی جراحی بینی یک هفته بعد از عمل با برداشتن اسپلینت مشخص می‌شود ولی برای مشاهده‌ی نتیجه‌ی نهایی جراحی باید حدود شش ماه صبر کنید تا بخش عمده‌ی ورم از بین برود و حتی دیده شده که مابقی ورم تا دو سال بعد از عمل طول کشیده تا بر طرف شود.

زمانی که بخشی از بدن در اثر جراحی یا صدمه، زخم می‌شود، بافت‌های درگیر باید مراحل التیام را بگذرانند. در این رابطه می‌توان گفت تخمین دقیق تعداد روزهایی که بینی ورم دارد ناممکن است. در این مقاله تا حدی زمان بندی مراحل التیام را شرح دادیم.

به طور کلی دستیابی به هر دستاورد بزرگ نیازمند صرف کردن زمان زیادی است. درست است که یک بینی زیبا در عرض یک روز خلق می‌شود ولی برای مشاهده‌ی نمای پایانی این بینی باید هفته‌ها یا حتی ماه‌ها صبر کرد تا تورم حاصل از جراحی بر طرف شود. هرگز در روزهای اولیه نباید با اطمینان راجع به ظاهر بینی افراد نظر داد. در رابطه با این موضوع مطالعه‌ی مراحل التیام توصیه می‌شود که به واسطه‌ی آن درک این امر افزایش بیابد.

ورم بینی بعد از عمل

چسب بینی بعد از جراحی

مهمترین اثر این چسب این است که به با فشاری که بر روی الیاف کلاژن بخش های بخیه می آورد ، باعث می شود به کاهش حجم منطقه متورم کمک ویژه داشته باشد .

باعث بهتر جذب شدن ورم بینی می شود زیرا این ورم که به دلیل مایعات است را بهت جذب می کند .

بهترین زمان استفاده از چسب ها در ۶ ماه اول می باشد و در صورتی که در دو الی سه ماه اول از چسب استفاده نکرده باشید ، استفاده از آن برای بقیه دوره بهبود مفید خواهد بود .

دلایل ایجاد ورم بینی

تاثیری عمل بینی بر روی افراد متفاوت است به همین دلیل است که میزان تورم در بینی های مختلف باید دیگر تفاوت دارند و ممکن است برخی اندکی تورم داشته باشند و برخی دیگر تورم بیشتری بعد از عمل را تجربه کنند . با این وجود علت تورم در بینی های گوشتی نیز می تواند بر اساس میزان فرمی دهی بینی ، ضخامت پوست بیمار و همچنین گستردگی که در جراحی وجود دارد تغییر کند .

یکی از دلایل مهمی که باعث کاهش تورم می شود مهارت جراح بینی می باشد . هرچه جراح مهارت بالا تری داشته باشد میزان تورم بینی فرد بیمار کم تر خواهد بود و گاه میزان کبودی و ورم چشم به صفر می رسد .

در بینی های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست ورم بینی مدت زمان بیشتری طول می کشد تا بهبود یابد . گاه ممک است این دوره تا یک سال نیز طول بکشد .

نکات مهم کاهش ورم بینی

برای کم کردن ورم بینی روش های بسیاری وجود دارد که می توان از آن ها استفاده نمود .

نکات لازم برای کاهش ورم بینی گوشتی

راهکار های بسیاری برای کاهش ورم بینی گوشتی وجود دارد که می تواند موجب شود پس از عمل تورم کمتری در بینی خود داشته باشید. مهمترین نکته برای کاهش ورم بینی گوشتی عمل به توصیه های جراح خود می باشد سعی کنید به توصیه های جراح زیبایی خود قبل و بعد از عمل به دقت گوش دهید تا بتوانید ورم بینی گوشتی خود را بعد از عمل به حداقل برسانید.

  • یکی از متداول ترین روش های کاهش ورم بینی استفاده از کمپرس یخ می باشد .
  • در صورت مصرف دارو بهتر است قبل از عمل با جراح خود مصرف کنید .
  • سعی کنید در هفته های اول بعد از عمل از خندیدن بلند خودداری کنید .
  • بالا نگه داشتن سر بعد از عمل به کاهش تورم بینی کمک می کند .
  • حمل وسایل سنگین ممنوع می باشد .

مراحل کاهش ورم بینی بعد از عمل

در این بخش مراحل کاهش ورم بینی بعد از عمل توضیح داده شده تا همه با آنها آشنا شوند.

مرحله‌ی التهاب

هنگامی که یک جراحت به وجود می‌آید یا یک جراحی صورت می‌گیرد، معمولاً با ورم همراه است، عمل بینی نیز مقداری تورم به دنبال دارد. به یک الی هفت روز بعد از عمل، مرحله‌ی التهاب دوره‌ی التیام ورم بینی می‌گویند. در این مرحله اتفاقاتی نظیر گرم شدن و قرمز شدن زخم طبیعی است، همچنین تورم و دردناک بودن پیرامون بینی هم امری قابل پیش‌بینی است. اگر میزان ورم و قرمزی اندک باشد جای هیچگونه نگرانی نیست ولی در صورتی که شدت درد و ورم زیاد باشد نشاندهنده‌ی عفونت یا عوارضی مانند آن است. گاهی اوقات بعد از جراحی بینی فرد با خروج موادی چرک مانند از بینی، شدت یافتن درد، تب و تورم بیش از اندازه مواجه می‌شود که تمام اینها نشانه‌ی عفونت هستند و در صورت وقوع این علائم باید با جراح تماس گرفته شود.

برخی از خدمات دکتر فلاحی:

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

باتشکر مدیریت سایت

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.