اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

مشاوره جراحی بینی

مشاوره جراحی بینی

مشاوره جراحی بینی

هنگامی که به مطب پزشک مراجعه می‌کنید باید دلایلتان برای جراحی بینی را به او توضیح دهید. سپس او بینی و ساختار صورت شما را ارزیابی می‌کند و راجع به نتیجه‌ی احتمالی جراحی یعنی شکل بینی پس از عمل و روش جراحی با شما به صحبت می‌پردازد. موارد متعددی وجود دارند که لازم است در مشاوره جراحی بینی به آنها توجه کنید.

مشاوره جراحی بینی

سوابق پزشکی

پیش از انجام هر گونه جراحی پلاستیک باید ابتدا سابقه‌ی سلامتی شما حاضر باشد و پزشک بتواند به این پرونده استناد کند. مخصوصاً اگر قرار است پیش از عمل شما را بیهوش کنند.

سلامت عمومی

پیش از اینکه تصمیم به انجام جراحی بینی بگیرید باید تمام مشکلات سلامت عمومی‌تان را با دکتر در میان بگذارید. اگر بیماریهای مزمنی‌ مثل فشار خون بالا، مشکلات قلبی، کبد، کلیه، بیماری دیابت، مشکلات در بهبودی زخم و خونریزی یا سابقه‌ی سکته‌ی مغزی و سرطان دارید حتماً دکتر را در جریان قرار دهید.

جراحی‌های قبلی

چنانچه قصد انجام جراحی بینی دارید باید تمام اطلاعات مربوط به جراحی‌های قبلی که شامل بینی و سینوس می‌شود را در اختیار جراح قرار دهید. همچنین اگر بینی شما صدمه دیده است می‌توانید با ارائه‌ی تصاویری از بینی‌تان پیش از صدمه به جراح کمک کنید.

داروها

شما وظیفه دارید یک لیست از کل داروهایی که استفاده می‌کنید به جراح ارائه دهید زیرا این داروها احتمال دارد موجب افزایش خونریزی شوند و در جراحی بینی شما تأثیر داشته باشند. به عنوان مثال مصرف آسپرین و محصولاتی که حاوی آسپرین هستند را از حداقل دو هفته پیش از جراحی دیگر ادامه ندهید.

حساسیت دارویی

پیش از جراحی بینی باید از داروهایی که به آنها حساسیت دارید، مطلع شوید و از مصرف آنها پرهیز کنید. نوع واکنشی که در اثر مصرف دارو بروز می‌دهید مخصوصاً در صورتی که مشکل تنفسی دارید خیلی مهم است.

مصرف سیگار، الکل و مواد مخدر

مصرف این سه مورد در جراحی بینی شما مؤثرند، مثلاً سیگار کشیدن سبب کندی روند بهبود زخم و کاهش نتیجه‌ی دلخواه از جراحی می‌شود.

سن

انجام این جراحی برای کودکان به دلیل محدودیت‌های از پیش تعیین شده، ممنوع می‌باشد. دختران پایان سن ۱۶ سالگی و پسران پایان ۱۸ سالگی به بلوغ کامل می‌رسند و امکان جراحی بینی برای افرادی که به این سن رسیده‌اند مقدور است. جراحی زیبایی بینی برای جوانانی که تازه به بلوغ رسیده‌اند در افزایش اعتماد به نفس آنها نقش دارد. این سن در واقع سن طلایی هر فرد است که هم خودش را می‌شناسد هم زندگی‌ آینده‌اش را پایه‌گذاری می‌کند.

جراحی زیبایی بینی در سنین بالا

امروزه تعداد زیادی از متقاضیان جراحی زیبایی بینی را افراد بالای ۴۰ سال تشکیل می‌دهند که به دلیل عدم رضایت از ظاهر بینی‌شان این تصمیم را گرفته‌اند. اگر شرایط عمومی و سلامتی فرد مناسب باشد می‌توان گفت هیچ گاه برای انجام جراحی زیبایی بینی به قصد رسیدن به بینی زیبا دیر نمی‌باشد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.