اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

به جراحی بینی فانتزی، رینوپلاستی عروسکی نیز می‌گویند. این عمل با تغییر در اندازه و مکان بینی صورت می‌گیرد. از مهمترین نکاتی که هنگام این جراحی باید به آن توجه کرد تناسب بینی با سایر اجزای صورت است. در این جراحی در عین حال که نوک بینی را بالا می‌برند به حفظ زیبایی ظاهری نیز دقت می‌کنند.

جراحی بینی فانتزی

مشخصات جراحی بینی فانتزی

  • بینی متناسب با ظاهر صورت
  • بینی تراشیده شده، کوچک و سر بالا

کاندیدای انجام جراحی بینی فانتزی

برای انجام این جراحی افرادی با بینی استخوانی مناسب می‌باشند زیرا امکان مانور در تغییر سایز و برداشتن غضروف را در اختیار جراح قرار می‌دهند ولی این عمل برای افرادی که بینی گوشتی دارند موفقیت‌آمیز نخواهد بود زیرا با برداشتن غضروف از بینی، ظاهر آن نازیبا می‌شود و دیگر نمی‌توان آن را اصلاح کرد و دلیل دیگر این است که پره‌های بینی در بینی‌های گوشتی بزرگ است و کوچک کردن آنها به مقادیر زیاد ممکن نیست و به همین دلایل جراحی بینی فانتزی برای بینی‌های گوشتی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. در نتیجه همیشه پیش از عمل از نوع بینی خود آگاه شوید و از راهنمایی‌های پزشک مربوطه بهره ببرید.

روش انجام جراحی بینی فانتزی

برای انجام این جراحی ابتدا جراح ظاهر بینی که شامل سایز، فرم و برجستگی‌ها می‌باشد را به دقت مشاهده و بررسی می‌کند. سپس با دستگاه مخصوص بینی را به صورت سه بعدی اسکن می‌کند و از روی تصویر ایمپلنت آن را ایجاد می‌کند. این ایمپلنت از سیلیکون و گورتکس ساخته شده است و در بخش خلفی بینی استفاده می‌شود. ایمپلنت وسیله‌ای برای بالا بردن پل بینی است. در این عمل برای طبیعی کردن نوک بینی، بافتهای غضروفی به نوک بینی پیوند می‌خورد. برای تغییر در نوک بینی به پایه‌ی آلار و عرض کوملای بینی دقت می‌کنند و آن را بررسی می‌کنند. نتیجه‌ی این جراحی بینی با شیب کاملاً طبیعی L مانند است که سربالایی نوک آن غیر عادی نیست و تمام مراحل با توجه به تناسب بینی و چهره انجام شده است. جراحی بینی یک عمل سرپایی است و نیازی به بستری ندارد.

اسپلینت

پس از جراحی بینی پوششی به نام اسپلینت ترموپلاستیک روی آن قرار می‌دهند که از جنس پلاستیک می‌باشد و با حرارت نرم می‌شود و در اثر سرما سفت می‌شود. این وسیله را در مرحله‌ی آخر جراحی بینی به جای گچ روی بینی می‌گذارند تا آن را از بیرون نگاه دارد. این پوشش بعد از ۶ روز به وسیله‌ی پزشک برداشته می‌شود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.