اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

زمان برداشت اسپلینت بینی

زمان برداشت اسپلینت بینی

زمان برداشت اسپلینت بینی

یکی از سوالات متداولی که بعد از جراحی بینی  از دکتر حمید رضا فلاحی جراح بینی در اهواز پرسیده می شود زمان برداشت اسپلینت بروی بینی می باشد.

در این مقاله در ابتدا توضیح مختصری در رابطه با اسپلینتی که بروی بینی گذاشته می شود داده می شود تا در این زمینه اطلاعات لازم را بدست آورید .

به منظور حفاظت از بینی بعد از جراحی اسپلینت بروی بینی گذاشته می شود، که مراقبت از آن دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد درواقع اسپلینت قالب پلاستیکی است که به عنوان حصاری به منظور حفاظت از بینی مورد استفاده قرار می گیرد .

زمان برداشت اسپلینت بینی
زمان برداشت اسپلینت بینی

زمان برداشت اسپلینت بینی

اسپلینت بینی حتما باید توسط جراح بینی برداشته شود به هیچ عنوان خود سرانه اقدام به انجام این کار ننمایید، و در زمان تعیین شده که معمولا یک هفته بعد از جراحی بینی می باشد به جراح بینی خود مراجعه نمایید .

بدلیل تغییراتی که در حین جراحی بروی استخوان و غضروف بینی صورت می گیرد بینی فرد در موقعیت حساسی قرار می گیرد و نیاز به محافظت دارد .

در صورتی که اسپلینت روی بینی فشاری بروی بینی شما وارد می کرد و باعث آزار و اذیت شما می شد به پزشک خود اطلاع دهید.

در زمان استحمام بعد از جراحی، دقت فرمایید که اسپلینیت روی بینی به هیچ عنوان خیس نشود، زیرا در صورت خیس شدن شل می شود و امکان خارش پوست بینی در زیر اسپلینت بینی وجود دارد .

نتیجه گیری

تمامی افراد منتظر زمان برداشت اسپلینت روی بینی خود هستند تا بتوانند نتایج جراحی بینی خود را مشاهده نمایند اما لازم به ذکر است که همانطور که گفته شد به هیچ عنوان نباید برای برداشت اسپلینت روی بینی عجله کرد، و مدت زمانی که جراح تعیین می کند باید به طور کامل سپری شود .

برخی از پزشکان توصیه می کنند که قبل از برداشت اسپلینت بروی بینی به حمام بروید تا کمی اسپلینت خیش شود تا برداشت آن راحت ترباشد و بدون درد بتوان اسپلینت را از روی بینی برداشت . زمانی که اسپلینت از روی بینی برداشته می شود هنوز تورم بروی بینی وجود دارد و تورم بینی فروکش نکرده است، و نمی توان نتیجه نهایی را بطور کامل مشاهده کرد و نظری در رابطه با فرم بینی داد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.