اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

ایمپلنت دندان

هر آنچه که در رابطه با ایمپلنت دندان باید دانست :

هر آنچه که در رابطه با ایمپلنت دندان باید دانست :

بهترین روش برای پرکردن جای خالی دندان کاشت دندان می باشد، ایمپلنت به منظور نگهداری روکش های که جایگزین تاج دندان هستند به عنوان ریشه دندان در داخل استخوان فک گذاشته می شود که از جنس تیتانیوم خالص می باشد.

ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان

درواقع از ایمپلنت دندان به عنوان ریشه های مصنوعی استفاده می شود که دارای استحکام بسیار بالایی می باشند، پس از جایگذاری این ریشه های مصنوعی در دندان، دندان های جدید که از هر لحاظ شبیه به دندان های طبیعی هستند و همانطور ظرافت و استحکام دندان های طبیعی را دارند بروی این ریشه ها نصب می گردند .

درصورتی که جای یک دندان خالی باشد فاصله بین دندان ها در آن ردیف بیشتر می شود در این مواقع کاشت دندان در جای خالی دندان ضروری می باشد .

کاندیدای مناسب برای ایمپلنت دندان

افرادی که خواهان ایمپلنت دندان هستند باید سلامت جسمانی کاملی داشته باشند و استخوان فک و لثه آن ها کاملا سالم باشد تا بتوان نتایج خوبی را از ایمپلنت دندان بدست آورد .

در افرادی که دارای شرایط زیر می باشند میزان موفقیت ایمپلنت دندان کاهش می یابد

افرادی که سابقه بیماری مزمن دارند.

افرادی که مبتلا به براکسیسم هستند .

افرادی که مبتلا به بیماری دیابت می باشند .

درصد موفیقت انجام ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک روش بسیار ایمن و موفقی می باشد به گونه ای که میزان موفقیت این روش ۹۵% گزارش شده است، در صورتی که شرایط لازم را برای ایمپلنت دندان داشتید می توانید نتایج بسیار خوبی را از این روش دریافت نمایید، میزان موفقیت ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد، بهترین زمان برای قرار دادن ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان می باشد . بنابرین توصیه می شود زمانی که به دلایل مختلفی دندان های خود را از دست دادید نگذارید که مدت زمان زیادی جای دندان شما خالی بماند .

در صورتی که مقدار زیادی استخوان تحلیل پیدا کرده باشد، جایگزین همزمان دندان کشیده با ایمپلنت معمولا مقدور نمی باشد در این حالت توصیه می شود که بعد از گذشت مدتی ایمپلنت دندان صورت گیرد .

مزایای ایمپلنت دندان

افرادی که نمی توانند عمل جویدن را به راحتی با استفاده از دندان های مصنوعی و متحرک انجام دهند .

افرادی که تمایل دارند دندانهای بسیار طبیعی و مشابه با دندان قبلی خود داشته باشند .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.