اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

مراحل انجام ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان پست های فلزی هستند که به وسیله عمل جراحی  در فک و قسمت زیرین لثه قرار می گیرد .

ایمپلنت ثابت دندان داخل استخوان دندان در قسمت فک قرار می گیرند و این امر باعث رفع و راحلی مناسب برای فاصله بین دندان ها و جای خالی دندان می باشد . بر روی ایمپلنت پل هایی که قرار می گیرند به هیچ عنوان لیز نمی خورند و جابه جا نمی شوند که همین موضوع باعث شده است که این روش از دیگر روش های کاشت دندان تمایز بیشتری را در برگیرد . برای انجام ایمپلنت باید حتما لثه های سالمی داشته باشید و همچنین باید استخوان کافی برای این منظور در دهان داشته باشید .

مراحل انجام ایمپلنت دندان
مراحل انجام ایمپلنت دندان

چه دلایلی باعث می شود فرد اقدام به کاشت دندان کند

  • دندان ها باید وضعیت مناسبی در دهان داشته باشند که شما بتوانید اعتماد به نفس بالایی داشته ، با استفاده از کاشت ایمپلنت دیگر نگران جای خالی دندان های خود نباشید.
  • زمانی که دندان ها از بین می روند قسمت استخوان فک که باعث می شود این دندان ها نگه داشته شوند شروع به از بین رفتن می کنند . به همین منظور انجام دادن ایمپلنت دندان راهی است که میتواند این استخوان و فرم وظاهر فک را حفظ کند و کمک کند . بعد از کشیدن یا در کل نبود هیچ دندانی باعث جابجایی دندان های اطراف می شوند . به همین منظور کاشت به موقع ایمپلنت دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد

برای ایمپلنت دندان چه شرایطی باید داشته باشیم ؟

برای ایمپلنت دندان در مرحله اول باید با یک جراح فک با تجربه مشورت کنید و ایشان باید وضعیت دهان و دندان های شما را مورد بررسی قرار دهد .

در این مرحله اولیه پزشک از شما یک عکس رادیولوژی میگیرد که هدف از این عکس دریافت اطلاعات  و وضعیت ریز و جزئی شما می باشد .

بیشتر ایمپلنت ها با روش های دو مرحله کاشته می شوند در برخی از موارد می توان در یک مرحله ایمپلنت را در جای خالی دندان کاشت .

اولین مرحله ایمپلنت دندان

در اولین مرحله برای فرد آنتی بیوتیک و مسکن درد قبل از اینکه درمان را شروع کنند تجویز   می کنند .

در طول درمان دندانپزشک ممکن است از بی حسی موضعی استفاده کند اما اگر شما درخواست بدهید که از داروی آرام بخش استفاده شود این کار را انجام می شود .

برای اینکه جراح فک  بتواند دسترسی سریع و راحت به استخوان فک داشته باشد جراح اول از همه یک شکاف در لثه ایجاد میکند .

دومین مرحله ایمپلنت دندان

بعد از اینکه ایمپلنت ها به درستی و کاملا جوش خورد . در مرحله دوم بعد از بی حسی موضعی پزشک لثه را برش می دهد و به ایمپلنت دسترسی پیدا می کند که پیچ های حفظ شده را از روی ایمپلنت برداشته و یک سر فلزی را جایگزین آن کند . به همین منظور محیط کافی و لازم برای درمان لثه در اطراف ایمپلنت ایجاد می شود .

مراقبت های لازم بعد از عمل جراحی 

بعد از عمل جراحی ، پزشک آنتی بیوتیک و مسکن تجویز می کند . به علاوه این دستورات توصیه مراقبت های لازم به شما می شود که باید آن ها را انجام دهید :

  • به هیچ وجه آب دهان خود را تف نکنید و برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید .
  • از کشیدن سیگار خودداری کنید .
  • استفاده از غذاهای گرم باعث این می شود که لثه هایتان آسیب نبیند .
  • هرگز قسمت ایمپلنت دندان را تمیز نکنید اما قسمت های دیگر دهان را تمیز کنید .
  • در طول این زمان ۷ تا ۱۰ روز بعد از عمل جراحی باید بیمار برای کشیدن بخیه به پزشک مراجعه کند .

مزایا و فواید ایمپلنت 

در استفاده از دندان های مصنوعی شاید حس ناراحتی وجود داشته باشد و فرد احساس بدی داشته باشد اما در ایمپلنت این حس رفع شده و طبیعی تر از دندان مصنوعی می باشد . به علت اینکه دندان مصنوعی به طور مناسبی در دهان قرار نمی گیرند جویدن غذا برای فرد مشکل می شود

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.