اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

اقداماتی که بعد از جراحی بینی باید توسط خود فرد صورت گیرد امری بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد، رعایت کردن تمامی توصیه های پزشک در دریافت نتیجه نهایی بسیار کمک شایانی می کند .

مراقبت های بعد از جراحی بینی

کاهش تورمات بعد از جراحی

بعد از جراحی بدلیل تورمات داخلی و خارجی، بینی دچار انسداد می شود . علت بروز این تورمات تغییراتی می باشد که در حین جراحی بروی بینی اعمال می شود. همانند سایر جراحی ها مشاهده تورمات در ناحیه جراحی و اطراف آن طبیعی است . استفاده از کمپرس یخ در ۲ روز اول تا زمانی که بیمار احساس ناراحتی کند توصیه می شود . می توان با قرار دادن دو بالش در زیر سر در زمان استراحت و قرار دادن سر به سمت بالا نسبت به سطح بدن کمی در کاهش این تورمات تاثیر گذار شد .

مصرف داروهای تجویزی

بعد از جراحی زیبایی بینی دکتر حمید رضا فلاحی جراح بینی در اهواز داروهایی را به منظور کاهش درد و تورمات و جلوگیری از بروز عفونت تجویز می نمایند که مصرف این داروها بعد از جراحی در زمان های مشخص شده در اولویت می باشد . برای تسکین درد خود از خوردن دارو بدون تجویز پزشک خودداری نمایید زیرا ممکن است باعث بروز عوارضی بعد از جراحی شود بعنوان مثال با مصرف داروهایی مانند آسپرین و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی خطر خونریزی بعد از جراحی افزایش می یابد زیرا این داروها خاصیت ضد انعقادخون دارند .

  • بیمار باید توجه داشته باشد که به هیچ عنوان فعالیت های سنگین را انجام ندهد در هفته اولیه استراحت کامل داشته باشد ، از همان روز بعد از جراحی بیمار باید به آرامی شروع به راه رفتن نماید .
  • مراقبت در روزهای اولیه بعد از جراحی دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد، بیمار باید توجه نماید که از وارد کردن هرگونه فشار و ضربه به بینی خوداری نماید .
  • در روز های اولیه به هیج عنوان نباید پانسمان بینی خیس  شود ، زیرا باعث بروز عوارضی بعد از جراحی می شود .
  • از فین کردن بعد از جراحی بینی خودداری نمایید ، زیرا انجام این کار باعث ایجاد خونریزی بعد از جراحی می شود
  • در صورتی که در کناره های بینی خون خشک شده ای مشاهده شد می توانید با استفاده از گوش پاک کن خیس به آرامی آن را تمیز کنید .
  • مصرف غذاهای آبکی بعد از جراحی بینی توصیه می شود زیرا با خوردن این مواد غذایی فشاری به بینی وارد نمی شود .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.