اهواز - کیانپارس - خیابان پهلوان شرقی- برج جام جم - طبقه 2    3334800 613 98+     شنبه تا چهارشنبه : 18:00 - 20:30

جراحی افتادگی نوک بینی

جراحی افتادگی نوک بینی

ترمیم افتادگی نوک بینی

فرم زیبای بینی نقش مهمی را در زیبایی صورت ایفا می کند. شکل نوک بینی  در صورتی که ظاهر خوبی نداشته باشد و بیش از حد بزرگ باشد می توان با جراحی زیبایی بینی این مشکل را برطرف کرد . نوک بینی سر بالا جذابیت چهره را بیشتر می کند برخی از افراد نوک بینی افتاده ای دارند که این امر موجب شده است از جذابیت چهره آن ها کاسته شود . زاویه ۹۰ درجه بین لب بالایی و قسمت تحتانی بینی زاویه بسیار مناسبی می باشد در این حالت نوک بینی نه حالت افتاده دارد و نه بسیار سر بالا می باشد .

جراحی افتادگی نوک بینی
جراحی افتادگی نوک بینی

بانوان بیشتر تمایل دارند که نوک بینی آن ها حالت سر بالا و فرم فانتزی داشته باشد این در حالی است که مردان تمایل به داشتن نوک بینی طبیعی و رو به پایین دارند .

قبل از انجام جراحی افتادگی نوک بینی در رابطه با شریط بیمار و نوع شکل نوک بینی بررسی های لازم در جلسه مشاوره صورت می گیرد .

افتادگی نوک بینی دارای علل مختلفی می باشد که در زیر به آن ها اشاره شده است :

  • وارد شدن ضربه به بینی
  • ژنتیک
  • جراحی اولیه ناموفق
  • افزایش سن
  • نیروی جاذبه زمین

جراحی افتادگی نوک بینی

در ابتدا باید بررسی های لازم توسط جراح صورت گیرد تا افتادگی نوک بینی با تو رفتگی سوراخ های بینی اشتباه گرفته نشود، ممکن است علت افتادگی بینی ارتفاع تیغه بینی باشد که در این صورت برای از بین بردن این افتادگی قسمتی از بافت غضروف برداشته می شود . در مواردی که عضله پایین آورنده تیغه بینی پایین باشد در نوک بینی افتادگی مشاهده می شود که قسمتی از آن در حین جراحی برداشته می شود و فرم زیبایی در نوک بینی ایجاد می شود . در صورت نیاز برای زیبا کردن نوک بینی از پیوند غضروف استفاده می شود که منبع تامین این غضروف تیغه میانی بینی است .

در جراحی افتادگی نوک بینی باید به درستی سپتوم غشایی به سمت بالا برده شود، در غیر این صورت ممکن است در آینده دو مرتبه افتادگی اندکی در نوک بینی مشاهده شود . عزیزان شهر اهواز که برای رفع مشکل افتادگی نوک بینی خود نیاز به جراحی زیبایی بینی دارند می توانند مشاوره های لازم را از دکتر حمید رضا فلاحی دریافت نمایند .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.